Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

В Україні – пустеля інституцій, – з Економічного форуму (ZIK)

Сьогодні освіта в Україні у катастрофічному стані, тому треба підвищувати її якість, оскільки вона впливає на розвиток економіки. Перш за все, потрібно змінювати кадрову політику, в тому числі і у питаннях цінностей, а також піднімати рівень амбітності.

Про це говорили спікери панельної дискусії «Економіка знань – нові конкурентні умови для країн і регіонів» у рамках Міжнародного економічного форумі у Трускавці.

Так, президент корпорації SoftServe Тарас Кицмей зазначив: «Основне, що треба зробити – змінити кадрову політику у питаннях цінностей тощо. На сьогодні треба збільшити кількість випускників it-технологій, прикладної математики. Також треба збільшити якість освіти: спільна розробка навчальних програм, обмін досвідом, стажування студентів на підприємствах. Наша система освіти потребує реорганізації».

Проректор УКУ Павло Хобзей додав: «Стан середньої освіти дуже впливає на стан і розвиток економіки. Саме не вища, а середня освіта посідає центральне місце. Насамперед, я говорю про іноземні мови. Школи не дають знання іноземної мови. Світ змінився, а підходи до навчання відстають».

Він розповів про правило «3 С», яким керуються в УКУ: свідчення, спілкування, служіння. Саме ці речі, на думку проректора, допомагають сформувати правильну систему цінностей. «Треба думати про цінності, безумовно. Тут відразу виникає відповідальність, насамперед, за себе. Середня освіта має шаблон. Згідно з дослідженнями, Україна знаходиться на задовільній позиції. Наша проблема – що ми стоїмо на місці, не рухаємось уперед. Для освіти найважливіша мотивація як студента, так і викладача», – наголошує він.

Своєю чергою, директор PPV Knowledge Networks Володимир Воробей зазначає: «Нашій освіті в Україні загалом бракує інституцій. У нас тут пустеля. Освіта не закінчується в університеті, люди повинні розвиватися постійно. Якщо людина працює офіціантом, то де вона може здобути знання про те, як відкрити власне кафе? У нас замало інституцій різного типу, які допомогли б у цьому. Тому набуває неабиякого значення питання інституційної спроможності. Наразі система нашої освіти – це система утриманства. Також досить часто те, що ми робимо, є містечковим. Це питання амбітності. Якщо ми самі в собі не почнемо піднімати рівень амбіцій, то ми програємо конкуренцію, яка буде наближуватись з підписанням угоди про співпрацю з ЄС».

«Перше, що має зробити кожен – вчити англійську мову. Це має бути апріорі, тому що вона дає відкритість для світу. Звісно, є проблеми в нашій освіті. Мені здається, надзвичайно важливими предметами є логіка й риторика, які можуть сформувати українців з більш аналітичним мисленням. Також освіта потребує інвестицій. Їх можна шукати не лише у бізнесі, але й в освіті», - наголосив голова правління холдингу «!Фест» Андрій Худо.

Крім того, голова Львівської ОДА Віктор Шемчук зазначив, що сьогодні потрібно також ввести спеціальну підготовку миротворців та «кібер-вояків».

Джерело: ІА ZIK