Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Експерти з п’яти країн світу обговорили перспективи розвитку індустріальних парків в Україні (Держінвестипроект)

Панельна дискусія «Технологічні та індустріальні парки: успішний досвід і нові можливості» була в центрі уваги під час ХІІІ Міжнародного Економічного Форуму, який відбувся у Трускавці минулого тижня «Глобалізація та інтеграція: виклики і рішення», співорганізатором заходу виступило Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами.

Представники Держінвестпроекту, Львівської міської ради та міжнародної консалтингової компанії PwC, а також експерти з п’яти країн світу – Канади, Німеччини, Словаччини, Польщі та України, поділились досвідом та обговорили перспективи створення і функціонування індустріальних парків в Україні.

За словами Директора Департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту Василя Федюка, проект індустріального парку «Рясне-ІІ», який було презентовано на Форумі, є однією з найкращих концепцій створення індустріальних парків в Україні.

«Цей проект сприятиме промисловій модернізації регіону та надасть нового імпульсу в розвитку високотехнологічних секторів економіки Львівщини. Його додатковими перевагами є наявні неподалік сучасний міжнародний аеропорт та міжнародна траса Львів – Краковець, - сказав В. Федюк. - Важливо й те, що промоцію й супровід цьому парку готова надавати відома консалтингова компанія PwC, що свідчить про його конкурентоспроможність і майбутній успіх на ринку глобальних інвестицій», - додав директор Департаменту.

Керівник Національного проекту «Індустріа­льні парки України» Віктор Кривенко під час свого виступу наголосив на необхідності створення в Україні додаткових конкурентних переваг для приходу інвесторів.

«Більшість країн пропонують інвесторам особливі умови, аби вони розміщували виробництво саме у них. Наприклад, у Туреччині для промислових виробників нижча вартість енергоресурсів. У Китаї підприємствам, які експортують свої товари, держава повертає частину податків», - зауважив В. Кривенко.

Участь у Форумі взяли понад 600 представників з різних країн світу, серед них високопосадові особи із України, Польщі, Грузії, Автономної республіки Аджарія, Повноважні посли Узбекистану, Грузії та Індонезії в Україні, інші.

Довідково:

Львівський Міжнародний Економічний Форум вважається найважливішою подією року в економічному житті Західної України. За 10 років з моменту свого заснування Форум став потужною національною та міжнародною платформою, відкритою для компетентного обговорення важливих проблем, пов’язаних з конкурентноздатністю регіонів, їхнім економічним зростанням та стратегічним розвитком. Цього року в рамках Форуму було підписано низку угод та меморандумів про співпрацю та партнерство, які в майбутньому покликані дати практичні результати.

Джерело: Держінвестпроект