Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Пріоритети трускавецького форуму - економіка, Олімпіада та екологія ("Львівська газета")

Економіка, Олімпіада та екологія — ці три слова найкраще відображають основні пріоритети ХІІІ Економічного форуму, який цими днями відбувся у Трускавці

 

Схоже, вони доволі тісно між собою переплетені. Економіка, яку пропонують розвивати на Львівщині, має екологічний або енергоощадний ухил. Олімпіада також не стоїть осторонь екологічних пріоритетів.

Друге спостереження — трускавецький форум поступово перетворюється на поважний міжнародний захід. Можливо, його порівняння з Давосом і Криницею є поки що надто гучними, однак чималенькі урядові делегації Польщі та Грузії свідчать, що рамки регіонального він переріс. Щодо українського урядового представництва, то його забезпечував віце-прем’єр Олександр Вілкул, який передав присутнім вітання від президента України Віктора Януковича.

Отож найперше — про олімпійський пріоритет трускавецького форуму. Тут відбулося засідання організаційного комітету з підготовки заявки України на право проведення зимової Олімпіади 2022 року. За словами міжнародних експертів, які готують заявний файл, документ готовий на 90%. Уже в листопаді стартує офіційна промоційна кампанія Львова як претендента на олімпійську ліцензію. Як ми вже писали, у Львові проводитимуть «льодову» частину змагань, натомість у Боржаві, Панасівці й Тисовці — «снігову». До 2015 року, коли укладуть шорт-лист претендентів, треба збудувати бодай частину спортивних об’єктів і, що найважливіше, підготувати туристичну інфраструктуру. Хоча і Львівщина, і Закарпаття вважають туристичними областями, однак навіть тут є чимале поле для діяльності — готелів у нас недостатньо для гостей, які захочуть відвідати змагання. Втім експерти вважають, що проведення Олімпіади допоможе вирішити житлову проблему – у Львові щонайменше 150 тисяч студентів після завершення змагань зможуть оселитися в будинках, зведених для білої Олімпіади.

І, звісно, мова йде про нові автошляхи, зокрема концесійну дорогу Сколе — Стрий — Львів, а також Бескидський залізничний тунель.

До речі, участь іноземних делегацій на форумі також є не випадковою. Щодо польської, то йдеться про тривалу співпрацю наших держав.

Відомо, що саме Варшава є основним лобістом підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Однак уже наступного року аналогічний документ планують підписати Грузія і Молдова. Про це зазначив Алекс  Петріашвілі, міністр з питань євроінтеграції кавказької країни. Тож мова зайшла про проведення у Львові українсько-грузинського туристичного форуму: грузини зацікавлені у налагоджені співпраці з нашою державою. Зреш­тою, в них є свій інтерес, оскільки їхня країна так само туристична.

І про екологічну складову заходу. На форумі підписано низку документів, зокрема про відшкодування деяким банкам відсотків за кредити в галузі енергозбереження для ОСББ. Також три районні державні адміністрації — Старосамбірська, Турківська та Сколівська — уклали угоду з інвестором про надання в оренду землі для розташування там вітрових електростанцій. У горах є серйозна проблема з електропостачанням, водночас є потреба розвивати бізнес. Ну а вітрова енергетика дає суто екологічне розв’язання цієї проблеми. Зрештою, до Олімпіади таки треба будувати нові готелі, які так само потребуватимуть електроенергії.

Джерело: Львівська газета